Laserová depilace Odstranění nežádoucího ochlupení

Za pomocí vysokovýkonného depilačního diodového laseru MedioStar XT provádíme odstranění ochlupení na nežádoucích místech. V případě, že chcete odstranit chloupky v místech, kde se vám nelíbí, podstoupíte několik zákroků, při kterých dochází k narušení vlasových cibulek (cibulek ochlupení) včetně jejich zarodečných buněk.

Depilační a erbiový laser

Depilace nežádoucího ochlupení se provádí metodou postupného odstraňování a opakuje se přibližně po 4 týdnech, aby došlo k úplnému odstranění zárodků chloupků a vlasových cibulek. Po laserové depilaci je potřeba chránit ošetřené plochy před sluncem minimálně po dobu dvou týdnů.

Jak funguje laserová depilace?

Chloupky obsahují tmavé barvivo melanin. Při odstraňování ochlupení melanin pohlcuje laserový paprsek. Nejvíce melaninu je obsaženo práve v tom ochlupení, které je ve fázi aktivního růstu. Jakmile dosáhne laserový paprsek tmavého barviva, dochází k tepelnému postižení buněk vlasové cibulky včetně zarodečných buněk, které nesou informaci pro další obnovování nežádoucího ochlupení.

Při opakované laserové depilaci dochází částečně nebo úplně k destrukci vlasových cibulek a tím k zamezení dalšího růstu chloupků v oblasti ošetřených míst.

Jak provádíme odstranění ochlupení?

Za použití laseru se pokožka v místě ošetření ohřívá. Ošetřované místo je ochlazováno systémem aktivního ochlazení pokožky. Při ochlazování je použita speciální kovová destička, která tak zajistí plošné a rovnoměrné ochlazení místa, ve kterém se ochlupení odstraňuje.

Ošetření je plošné a odpadá tak individuální chyba ošetření. Po odstranění chloupků na viditelných místech je potřeba pokožku dále chránit před sluncem. Doba ochrany ošetřených míst by měla trvat nejméně dva týdny.

MUDr. Bohdana Profeldová

Fotografie MUDr. Bohdany Profeldové

Dermatolog

Telefon: 283 892 677

 

Kontakt na dermatologii

Tel.: 283 892 677

Pokud se k objednanému vyšetření nemůžete dostavit, prosíme o včasnou omluvu formou telefonátu, abychom mohli vyjít vstříc Vám i dalším klientům ohledně co nejbližších termínů.

Adresa kožní ambulance

Sokolovská 247/178, Praha 9 - Vysočany